اصلاح خط لبخند

اصلاح خط لبخند شامل اعمالی است که باعث بهبود لبخند شما از طریق یکی یا چند تا از درمانهای دندانپزشکی زیبایی می شود که شامل ونیرهای دندانی، کامپوزیت، ایمپلنتها و سفید کردن دندان می شود.

چه ملاحظاتی باید در اصلاح خط لبخند مورد توجه قرار گیرد:

در اصلاح خط لبخند باید ظاهر صورت، پوست، رنگ مو، دندانها (رنگ، عرض، طول، شکل و نمای دندان)، بافت لثه و لب ها برای دستیابی به یک لبخند زیبا مورد توجه قرار گیرد.

چه چیزی را در لبخندتان دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید؟

نظر شما در مورد لبخندتان و بررسی ان با دندانپزشکتان می تواند کمک زیادی در اصلاح لبخند شما بکند.

مواردی که باید دراصلاح طرح لبخند در نظر گرفته شود:

رنگ دندان: پرکردگی های نقره ای و امالگام می تواند توسط کامپوزیت های همرنگ دندان جایگزین شود. سفید کردن دندان می تواند رنگ دندانهای حاوی رنگدانه را بهتر کند. رنگ دندان فاکتور بسیار مهمی در انتخاب نوع درمان اعم از ونیر پرسلن، کراون کامل و یا کامپوزیتها می باشد.
موقعی که رنگ دندانهایتان را در نظر می گیرید باید توجه کنید که شاید تیرگی یا تغییر رنگ دندانها ناشی از افزایش سن باشد. انتخاب دندانهای سفید و درخشان چهره را جوانتر نشان می دهد.

مرتب بودن و فواصل بین دندانها: دندان هایی که دچار شکستگی شده باشند، روی هم قرار گرفته باشند یا بینشان فاصله وجود داشته باشد می توانند با انتخاب درمان مناسب (ارتودنسی یا ونیرها) صاف و مرتب شوند.

اصلاح خط لبخند
عدم وجود بعضی دندانها: نبود یکی یا چند تا دندانها می تواند اثر نامطلوبی روی زیبایی لبخند شما داشته باشد. همینطور می تواند روی قدرت جویدن و افزایش ریسک پوسیدگی دندانها اثر بگذارد که می تواند توسط ایمپلنت یا بریجها و یا دنچرهای تکه ای جایگزین شود. دندان لترال یکی از شایعترین دندانهایی است که ممکن است وجود نداشته باشد. گاهی فضا توسط ارتودنسی بسته می شود اما نبود این دندان ظاهر نازیبایی دارد در این حال می توان با تغییر شکل دندان نیش به لترال جلوه زیباتری به لبخند داد.
اصلاح طرح لبخند، زیباسازی لبخند

اصلاح خط لبخند، اصلاح طرح لبخند
هارمونی و بالانس بین اجزا دهان: دندان های بد شکل و لب پر شده می توانند اصلاح شوند و همینطور لبخند لثه ای می تواند اصلاح کانتور شود.

اصلاح شکل لبها و گونه ها: لبهای نازک، چروکهای ناشی از سن می توانند از طریق تکنیکهای جوانسازی پوست، فیلرها، و انواع ژل و بوتاکس اصلاح شوند.
در این کلینیک سعی می شود از طریق رابطه نزدیک کاری با بیمار و لابراتوار، طرح درمانی در نظر گرفته شود تا دقیقاً آنچه که شما از اصلاح طرح لبخندتان انتظار دارید بر آورده شود.
باید در نظر داشته باشید که پروسه های زیبایی نیاز به بهداشت دهان منظم و دقیق دارند و گاه نیاز است که توسط دندانپزشکتان معاینات دوره ای شوند. به عنوان مثال سفید کردن دندان باید گاهی تکرار شود تا نتیجه دلخواه حاصل شود. ونیرهای پرسلنی ممکن است لب پر شوند یا بشکنند و نیاز به تعویض داشته باشند. کامپوزیت ها ممکن است دچار تغییر رنگ شوند و نیاز به پولیش و تعویض داشته باشند. کراونها به طور معمول باید ۱۰ تا ۱۵ سال یکبارتعویض شوند. اصلاح لبخند لثه ای ممکن نیاز به تغییر کانتور مجدد داشته باشد.